شرکت حدید پردازان اصفهان، طراحی و ساخت قالب های دایکست، فوم بسته بندی، پلاستیک
 
 
سال 1364 آغاز فعالیت های قالب سازی شرکت حدید پردازان اصفهان در زمینه طراحی و ساخت قالب های دایکست و فرم دهی ورق می باشد که به عنوان یکی از پیش قدمان این صنعت در استان اصفهان شناخته شده است. با گذشت زمان و اعمال تغییراتی در سطوح عملکردی و مدیریتی شرکت تصمیم به تخصصی کردن فرایند طراحی و ساخت قالب گرفت که در نتیجه آن، قالب های فرم دهی ورق از فعالیت های قالب سازی حذف و با تاکید بر قالب های دایکست، قالب های تزریق پلاستیک و فوم پلی یورتان(یونولیت) به محدوده کاری اضافه شد.
در همین راستا واحد تحقیق و توسعه شرکت در سال 1378 شکل گرفت و با استفاده از (1-)تکنینک های علمی و مهندسی روز، (2-) پرسنل با مدارک تحصیلی عالی در سطوح دکتری و کارشناسی ارشد و (3-) به کارگیری تجهیزات پیشرفته در اولویت های کاری قرار گرفت.
هم اکنون شرکت حدید پردازان اصفهان به عنوان یک شرکت دانش بنیان(دارای تاییدیه از معاونت فناوری ریاست جمهوری)، نماینده حقوقی کنسرسیوم های تراکو و حدید می باشد که وظیفه قالب سازی و طراحی مهندسی کنسرسیوم را عهده دار است. همچنین این شرکت با عضویت در مجامع علمی و تجاری معتبر بین المللی نظیر سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو)، انجمن های تخصصی قالب سازی نظیر انجمن دایکست آمریکا(NADCA) و انجمن قالب سازی امریکا(AMBA)، انحمن مهندسین متالورژی ایران و... توانسته است منابع علمی و تجربی خود را مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی به روز نماید.


سوابق
شرکت حدید پردازان اصفهان(قالب سازی توکلی سابق) با بیش از 30 سال سابقه در ساخت قالب های صنعتی، طراحی و ساخت بیش از 400 دست انواع قالب های صنعتی را در کارنامه خود دارد. که عمده این قالب ها، جهت تولید قطعات آلومینیومی، لاستیکی، پلاستیکی، کامپوزیتی و فومی قطعات خودرو، لوازم خانگی و قطعات نظامی و صنایع نیروگاهی می باشد. بعضی از مشتریان شرکت حدید پردازان اصفهان به شرح زیر می باشد:
شرکت ایران خودرو دیزل
شرکت ایران رادیاتور
شرکت تولیدی گاز سوزان
گروه صنعتی انتخاب(اسنوا)
شرکت سپید مطهر
شرکت تولیدی حاتم گاز
شرکت ایران ذوب
شرکت گلنور
شرکت پیشرو دیزل آسیا(پیشرو یدک)
شرکت صنایع کاشی اصفهان
شرکت مهمات سازی صنایع هفتم تیر اصفهان
صنایع تسلیحاتی شهید چمران
شرکت نیرو گستر نوین شایان برق
شرکت میکرونکار
موسسه تحقیقاتی شایان مکانیک سپاهان
شرکت تکافو
شرکت پایاتاو
شرکت مهیا گاز
شرکت اخگر
شرکت ایران رکاب
شرکت سیکلت یدک
شرکت صنایع چدن
شرکت جهان داکتیل
و ........

روش و فرایند کار
به طور مشخص فرایند قالب سازی در شرکت حدید پردازان اصفهان شامل مراحل زیر است:
  1. مصاحبه و درک نیاز مشتری( مشتری بر اساس تولیدی که برنامه ریزی کرده ممکن است به دنبال کیفیت بالاتر و یا قیمت کمتر باشد که بر اساس آن فرایند قالب سازی تغییر خواهد کرد.)
  2. بررسی عملکرد قطعه (خواص عملکردی قطعه شامل خواص مکانیکی، متالورژیکی، خوردگی، حرارتی، دقت ابعادی و از نقطه نظر هنری مورد ارزیابی قرار می گیرد)
  3. مدل سازی سه بعدی کامپیوتری قطعه(در صورت نیاز ابر نقاط قطعه تهیه شده و با استفاده از نرم افزار CATIA، قطعه مدل سازی می شود و تغییرات مورد نظر در طراحی قطعه لحاظ می شود.)
  4. شبیه سازی کامپیوتری فرایند( به منظور محاسبات سیستم راهگاهی، فرایند مورد نظر شامل ریخته گری تحت فشار آلومینیوم، تزریق پلاستیک یا فوم پلی اورتان و ریخته گری وزنی شبیه سازی می شود.)
  5. طراحی قالب/مدل(استخراج مستندات و نقشه های فنی ساخت)
  6. ساخت قالب/مدل(با استفاده از ماشین آلات عمدتا CNC)
  7. تست و نمونه گیری
  8. تایید و تحویل 
 
 
NADCAAMBA
 

© حقوق کپی برداری برای شرکت حدید پردازان اصفهان محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا